O NÁS – TJ Sport Mikulovice z.s.

TJ Sport Mikulovice oficiálně vznikla 28.12.2012 zaregistrováním stanov na Ministerstvu vnitra, jako následnická organizace po TJ Spartak Mikulovice, jejímž cílem je navázat na sportovní činnost. Následně 8.1.2013 proběhla valná hromada, která zvolila statutárního zástupce TJ, výkonný výbor, hospodáře a další činovníky, které tvoří zástupci jednotlivých oddílů. Dne 30.10.2013 na základě darovací smlouvy o převzetí byla TJ Sport předána budova sokolovny s inventářem a rozhledna Zlatý Chlum s příslušnými pozemky. K další změně názvu došlo na Valné hromadě 1.10.2015. Dle Nového občanského zákoníku musel název TJ povinně obsahovat odkaz na svou právní formu. Byl odhlasován název TJ Sport Mikulovice z.s. a následně odhlasovány i nové stanovy tohoto spolku. Vše bylo zapsáno do spolkového rejstříku.

Jak je organizována činnost TJ, kdo a o čem rozhoduje, jaké má kdo povinnosti , na co má kdo nárok,…?  (Odpovědi najdete v části STANOVY) .

Cílem TJ Sport je zaštítit činnost sportovních oddílů a podílet se na sportovní, kulturní a společenské činnosti v Obci Mikulovice . Pod hlavičku naší TJ spadají oddíly volejbalu, stolního tenisu, aerobiku, nohejbalu, šachů, hokejbalu, badmintonu, aikida, tenisu, ve kterých je registrováno 210 sportovců, z toho je 55 členů do 18 let ( detaily o jednotlivých sportech jsou uvedeny v sekci ODDÍLY).

Hlavním místem, kde se většina sportů provozuje je sokolovna. Za ní se nachází sportovní areál. Vše je využíváno k pořádání sportovních a společenských akcí. Zázemí TJ je využíváno SRPDŠ, Svazem důchodců, hasiči, rodiči s dětmi,…. (plesy, schůze , závody, zábavy , …). V zimě mohou děti využít k zábavě uměle vytvořený kopec. Budova sokolovny byla postavena v roce 1938. Podložené zmínky o organizované činnosti   se datuji od roku 1945 ( podrobné informace najdete v části HISTORIE SPORTU ).  Sokolovna prošla v roce 1983 rozsáhlou rekonstrukcí a byla v ní zřízena turistická ubytovna. V roce 1991 byla otevřena vinárna. Sálová část byla oddělena zatahovacími dveřmi a na místě, kde se podávalo na akcích občerstvení, vznikl bar. V letech 2014 – 2016 byla udělána nová podlaha na sálu, vyměněny stará okna za plastové a provedeny stavební úpravy z hlediska požární bezpečnosti. V dalších letech je nutná oprava střechy.

Činnost oddílů a údržbu nemovitostí TJ Sport nefinancuje jenom ze svého rozpočtu. Nemalou část financí čerpáme z grantů, dotačních programů, od sponzorů ( podrobnější informace, komu vděčíme za pomoc, najdete v kolonce PARTNEŘI).